הפוליאוריתן הוא חומר גלם מדהים וסגלתן, אשר ניתן לייצר ממנו אין ספור מוצרים, חלקים פנימיים וחיצוניים למגוון יישומים כגון כיסויי מכונות, פאנלים, ידיות למכונות ואף מוצרים גמישים דוגמת כריות ומזרנים. מתוך הבנה עמוקה כי לכל חומר גלם מאגר של תכונות פיזיקליות שונות אשר חלים עליו תקנים שונים, חברת 'פולירית' פועלת רבות על מנת לספק ללקוחותיה קשת רחבה של אפשרויות ייצור מפוליאוריתן, מהם יוכלו לייצר מוצרים ברמה המדויקת והאיכותית ביותר עבורם.

פוליאוריתן קשיח (Rigid)

הפוליאוריתן הקשיח מספק מענה מצוין לייצור מוצרים קשיחים למגוון רחב של שימושים הדורשים רמת דיוק גבוהה. הוא ניתן ליציקה וצביעה נוחות שיאפשרו את השלמת המראה הוויזואלי הנדרש ללקוח. תכונותיו של הפוליאוריתן הקשיח – השילוב של משקל קל וגמישות יחד עם פני שטח חיצוניים קשים ומעוצבים, מאפשר לייצר מוצרים מעוצבים ומותאמים אישית.

סוג חומר זה מאופיין ב-3 קטגוריות עיקריות:

  1. פוליאוריתן קשיח קומפקטי: מספק מענה מצוין לייצור חלקים קשיחים לשימושים מגוונים הדורשים רמת דיוק גבוהה למכלולים משולבים כדוגמת זיוודים וכיסויי מכונות. באמצעות פוליאוריתן קשיח קומפקטי ניתן לייצר כיסויים למכונות בהתאמה אישית על פי דרישות הלקוח, בהם: חוזק, קושי, גמישות, דרישות נגיפה ועמידות לשברים, בעוביים משתנים של בין 3-12 מ"מ.
    באמצעות פליאוריתן קשיח קומפקטי, מייצרת 'פולירית' כיסויים למכונות עבור מגוון רחב של תעשיות. לדוגמא כיסויים מעוצבים למדפסות גדולות מימדים ועד למכשור רפואי רגיש דוגמת מכשירי CT ו-MRI. בהשוואה לפלסטיק, הפוליאוריתן נחשב מבודד יותר, בולם רעש איכותי יותר ואף עמיד יותר בפני בעירה. בתחום זה בעיקר, ניתן לייצר זיוודים בכמויות בינוניות ומטה (מאות עד עשרות אלפים של יחידות מוצר), שם הכדאיות לשימוש בפוליאוריתן גדולה יותר ויצירת התבניות זולה יותר, זאת מבלי להתפשר על האיכות.
  2. פוליאוריתן קשיח מוקצף: חומר נוקשה בצפיפות בינונית, מתאים במיוחד לחלקי דופן בעובי של מעל 5 מ"מ ומומלץ עבור מוצרים הדורשים כיסויים במשקל מופחת, בכל גודל לדוגמא: פאנלים לכיסויי מכשירים רפואיים, כיסויים למערכות אלקטרוניות וכולי.
  3. פוליאוריתן קשיח לבידוד תרמי ובידוד אקוסטי: חומר בעל כושר בידוד תרמי או אקוסטי גבוה. בשל מקדם ההולכה התרמי הנמוך שלו, הפוליאוריתן מצוין עבור מוצרים הנדרשים להקטין למינימום את מעבר החום בינם לבין הטמפרטורה הסביבתית. תכונה זאת מתאפשרת הודות למבנה המרחבי של החומר, המורכב מתאים קטנים וסגורים. צורתו הפופולרית ביותר, הינה פלטות בידוד בגדלים שונים לאפליקציות מגוונות כדוגמת מכלים מבודדים להובלת מזון, מכלים מבודדים להובלת ציוד רפואי וכדומה.
    לעומת זאת, חומר הפוליאוריתן לבידוד אקוסטי, מורכב מתאים פתוחים המקנים לחומר את תכונת ספיגת הרעש. ככלל, מבנה החומר יציב ואינו משתנה ועל כן תכונות הבידוד נשמרות לשנים רבות.

 

פוליאוריתן קשיח למחצה (semi Rigid)

הפוליאוריתן הקשיח למחצה מצוין עבור יצירת כיסויים חיצוניים ופנימיים ברמת נראות גבוהה מאוד. חומר זה אידאלי לשימוש עבור היצרניות המכוונות למראה מעוצב במראה יוקרתי. הפוליאוריתן הקשיח למחצה מכיל תוספים ייחודיים לשיפור מרקמו ואיכויותיו והוא מתאים לאפליקציות שונות, כדוגמת פגושים, ידיות וזיוודים למיניהן, והוא יכול להגיע גם בגרסתו המוקצפת.

פוליאוריתן ספוג יצוק ( Foamed)

פוליאוריתן ספוג יצוק מיועד לייצור מוצרים נעימים למגע המשתמש. ניתן לייצרו במגוון רחב של מידות קשיות וגדלים וכן על פי תקנים שונים. יציקת הפוליאוריתן הספוגי ניתנת ליישום על גבי ליבת חומרים מגוונת (לדוגמא: על מתכות, עץ וכדומה) או לעמוד בפניי עצמה. כל זאת כמובן, בהתאם לדרישות העיצוב והתכנון המוצר של הלקוח. צורתו הפופולרית ביותר של פוליאוריתן ספוג יצוק, הינה צורת כריות למושבים, גבים ומשענות ראש בשימוש עבור מושבי רכבת, אוטובוסים וכולי.

פוליאוריתן גמיש (Flexible)

סוג זה של חומרים מאופיין במידות הגמישות של המוצר הסופי. כלומר, בשקלול בחירה והתאמת חומר זה, יילקחו בחשבון המאפיינים הפיזיים הייחודיים הנדרשים למוצר המוגמר. ביניהם מידת החוזק, הגמישות, העמידות בפני שחיקה, הקשיות ועוד.

מוצרי הפוליאוריתן הגמיש יכולים להופיע במגוון רחב של טקסטורות, גדלים וצבעים וזאת באמצעות הוספת פיגמנטים לחומר, המאפשרים קבלת מוצרים בגוונים שונים.

'פולירית' עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם לקוחותיה כמו גם עם קבלני המשנה שלה, זאת על מנת להבטיח כי התהליכים והחומרים מתבצעים ונשמרים כהלכה, על פי מפרט הלקוחות וכן תוך עמידה בתקנים בינלאומיים וסביבתיים (לדוגמת תקנות מעכבי אש ואחרים). כמו כן, חברת 'פולירית' עושה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה על פי חוק איכות הסביבה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

תודה על הודעתך!

אנו נחזור בהקדם